Szemöldökszedés és festés

2023.11.19

Nem tartozom a divatkövető kozmetikusok közé, ha szemöldökről van szó! Vannak elveim, amelyekből nem engedek, még akkor sem, ha esetleg vendéget veszítek miattuk. Nem csinálok semmi olyan "szépészeti beavatkozást", ami káros vagy szerintem nem esztétikus. Ezért elnézést kérek, de nem lehetnék úgy hiteles, ha kiengednék egy olyan munkát a kezeim közül, amivel nem tudok azonosulni. A munkám engem minősít, akkor is ha nem én akartam úgy csinálni, hanem a vendégem ragaszkodott hozzá!

Például az egyik ilyen mániám, hogy nem festek fekete szemöldököt! Nincs az az isten! Helyette nagyon szívesen festek sötétbarnát. Az addig "feketepárti" vendégek (eddig egy esetet leszámítva) a második festésnél már hálásak voltak, hogy rábeszéltem őket a váltásra. Vallom, hogy mindenkinek az arcához és egyéniségéhez kell megtalálni a megfelelő színt és formát. Számomra fontos a természetes hatás, ezért sokszor több festék keverékéből állítom össze a megfelelő színt.

Ha valakinek még sosem volt szemöldökfestése, soha nem erőltetem rá azt a szín erősséget, ami szerintem jól állna neki. Először mindig csak egy kicsit fogatom meg a szálakat, hogy a vendégnek ne legyen túl hirtelen a változás. A későbbiekben is mindig figyelek a vendég igényére (pl., ha munkából szökik ki valaki az nem mehet úgy vissza, mintha festékbe esett volna :) )


Szemöldökszedés szabályai nálam:

Senkinek nem készítek mcdonaldsos duplaboltívet, bagoly, csodálkozós, félköríves, egyenes és kétszálas szemöldököt. Nem szedem le a felső pihéket, csak mert most divat fullrajáratniatutit. Azokra a szálakra még szükségünk lesz később, mikor idősödve alacsonyabbra vándorol a homlokunk és vele a szemöldökünk. Természetesen, a teljesen felesleges szálaktól szívesen megszabadítalak. Ilyen a két szemöldök között kinövő szálak (mert hát ugye szemöldökből kettő kell, nem egy) és azok a szálak, amelyek egybenövesztenék a szemöldököd a hajaddal, mert azért mindennek van határa.

A szemöldök elején felfelé álló szálakat sosem szedem ki. A szemöldök megfelelő ívét lehetetlen nélkülük kialakítani. Csipesz helyett ollóval igazítható.

Nem szedegetem ki az ősz szemöldökszálakat sem. Tökéletesen karbantarthatóak ollóval, illetve egy kis festéssel ismét a szemöldök teljes jogú tagjai lehetnek. Hiszen mi lesz, ha egyszer csak mind megőszül? :)

Még valami!

Kérlek! Ha megegyeztünk, hogy rendbe teszem az elrontott szemöldököd, ne fusizzál vele otthon! Ha nem tudod megállni, akkor azért nekem vannak ötleteim a probléma megoldására:

  1. Tegyél kisebb izzót a fürdőszobai lámpába, így nehezebben veszed észre a kinőtt szálakat!
  2. Dobd ki, vagy ajándékozd el a nagyítós tükrödet, úgyis csak bánatot okoz, mert azt a ráncot is megmutatja ami még ott sincs!
  3. Add oda a csipeszed a gyermekednek! Garantálom, hogy kb 10 perc játék után soha többet nem fogod megtalálni.
  4. Ha már viszket a kezed a kinőtt szálakra, itt az ideje időpontot kérned, hogy rendbe tegyük a szemöldököd, még mielőtt feltúrod a lakást a csipeszed után! :)

Szemöldököt csipesszel és gyantával is szedek. Vannak, akik nem szednek gyantával, mert még mindig él az az urbán legenda, hogy megnyúlik tőle a bőr. A régi gyanták amelyeknél ez a tényező akár valóban fennállhatott, sokkal melegebbek és "ragaszkodóbbak" voltak a mostaniaknál. Amúgy gondoljunk bele mi történik: a csipesznél (vagy akár cérnázásnál) a bőrt akár 3-5 percre is megfeszíthetjük mire kialakítjuk a szemöldökívet, míg a gyantánál egy rántás innen, egy rántás onnan és már vége is. Melyik húzza tovább a bőrt? A szemöldök bőrének ereszkedése természetes folyamat és a genetika nagyon sokat számít itt is. Sajnos, ha valakinek anyukájának "lógós" szemhéja volt, nagy eséllyel neki is az lesz. De ne aggódj! Nekem erre is van egy nagyon tartós megoldásom!