Lézeres tetoválás eltávolítás

2024.02.04

Ha már megszületett benned a döntés, érdemes alaposan tájékozódni, hogy mivel segítheted a gyógyulást, mire számíthatsz a kezelés után, mikor milyen eltávolítási módszer alkalmazható, stb. Igyekszem minden kérdésedre választ adni.


Hogyan lehet a tetoválást eltávolítani?

Nálam jelenleg kétféle eljárás található meg. A lézer és a GoInk. Mindegyiknek megvan a maga "szakterülete". A legtöbb esetben a Q-kapcsolt lézert használom. Ez a lézer típus képes színteleníteni, vagy széttörni a pigment szemcséket anélkül, hogy az élő szövetben károsodást okozna. (Kockázati tényező a keloidos heggyógyulásra való hajlam.)

Fájdalmas a lézeres tetoválás eltávolítás?

Ahogy tetoválás, úgy a tetoválás eltávolítása sem fájdalommentes. A pillanatnyi hőhatás kellemetlen érzést kelthet benned. Nagyobb felületeknél érdemes lehet érzéstelenítőt használni, kis területen azonban a kezelés hamarabb véget ér, minthogy a tűrőképességed bemondaná az unalmast. Azonban, ha mégis az érzéstelenítés mellett döntesz, tudnod kell, hogy az kb 25-30 perccel megnöveli a kezelési időt. 

Hány kezelés szükséges a tetoválás eltávolításhoz?

A szükséges kezelések száma több tényezőtől függ. Ha új tetoválást szeretnél és csak halványítani kell, néhány alkalom is elegendő, de ha a cél a teljes eltávolítás, akkor készülj, hogy hosszabb barátságot fogunk kötni. Ha egy lágyan kivitelezett modern sminktetoválásról van szó, akkor 1-4 alkalom az átlag, azonban egy bevésett testpigmentes tetoválás eltávolításához akár 8-10 alkalom is szükséges lehet, de nagyon sok tényező befolyásolja a számokat.  Mint, például a tetováló festék összetétele, színe, a bevitt festék mennyisége, az egymásra helyezett festék rétegek száma, a betetoválás mélysége. 8 hetes időközönként ismételhető a lézeres kezelés.

Hogyan tudsz segíteni a bőrödnek a gyorsabb regenerálódásban?

Minél jobb állapotban van a bőröd, annál jobb eredményt tudunk elérni. A legjobban kezelhető felület rugalmas, jól hidratált, ennek köszönhetően gyorsabban fog regenerálódni, és kevésbé viseli meg a lézeres kezelés. Ajánlott hidratáló testápolóval kenni a kezelés előtti 2-3 hétben. A kezelés előtt, ha teheted két héttel már ne menj nyaralni, vagy szolizni. Károsodott, leégett, elvékonyodott, ekcémás vagy sérült bőrfelület nem kezelhető!

Még valami. Kezelés előtt kerüld az Aszpirin, Aleve, Motrin, Ibuprofen nagy mértékű szedését! Az antibiotikumok egy része is fényérzékennyé tehet. Így mindenképpen jelezd, ha kúra alatt állsz.

Mi történik a kezelések után?

Érdemes pihenni, esetleges fájdalom esetén szárazon hűteni a kezelt részt. Kerülendő a szauna, szolárium! Ezen felül a teljes gyógyulásig ne áztasd, uszoda, strand kerülendő kb. egy hétig. Az általam adott krémmel nagyon vékonyan kend a bőrfelületet, úgy kezeld, mint a napégett bőrt. Megtörténhet, hogy az első kezelés után a színek azonnal nem fakulnak, sőt, néha élénkebb, erősebb lesz a tetoválás. Ez teljesen természetes. Előfordul, hogy látványos halványodásra a 2-ik kezelés után, vagy még később számíthatsz. Légy türelmes és kövesd az utóápolási tanácsokat, hogy a lehető legjobb eredményt érhessük el! A keletkező vart vagy hólyagokat ne piszkáld, ne kapargasd, mert azzal növeled a fertőzés és a hegesedés kockázatát!

Utóápolás, vagyis mit kell tenned? Hogyan kenjed?

A kezelt területet ugyan feláztatni nem szabad, de víz érheti. Ez azért is fontos, mert az utóápoló krémet minden új adag előtt alaposan le kell mosni. Különben olyan hatás jön létre, mintha ragtapaszra ragtapaszt ragasztanál. A bőr nem tud lélegezni és így gyógyulni sem. Az első 1-2 napban kend az általam mutatott módon 3 óránként nagyon vékonyan (éjszaka nem kell azért felkelned :). Aztán kezdheted tolni az alkalmak között az időt. Érezni fogod, milyen sűrűn esik jól. Viszont az fontos, hogy legalább reggel kend be mindig. Ha a krém már elfogyott, használj jó minőségű fényvédőt addig, amíg rózsaszínes árnyalatú a bőröd.

8 hétnél sűrűbben is lehet lézerezni a tetoválást?

A gyógyulási idő nem csak a bőröd külsőleg látható állapotáról szól. A szervezetedben is zajlik egy folyamat. A szétrobbantott pigmenteket a nyirokrendszer szállítja el. Ez egy hosszú folyamat, amely az immunrendszert igénybe veszi. Érdemes erre időt hagyni, a legjobb, amit tehetünk a külső-belső hidratálás. Ha sűrűbben lézereznék, azzal a folyamatot nem gyorsítanám, mivel a még el nem szálított, széttört pigmenteket lövöldözném csak szét újra, miközben növelném a roncsolódás esélyét. Teljesen értelmetlen kockázat lenne csupán.

A lézeres tetoválás-eltávolítás nem alkalmazható:

  •  szemhéjtetoválás esetén
  •  terhesség alatt, kórosan magas vérnyomás ill. szívproblémák, pánikbetegség esetén
  •  heges-, anyajegyes területen (ezeket a területeket a tetoválás sem érintheti, ha mégis így van, ez a rész kihagyásra kerül az eltávolítás során)
  •  gyógyulás alatt álló, sebes területen
  •  aktív akné, ekcéma, bőrbetegséggel érintett területen

Fontos! Ne szúrd ki a hólyagokat, ne tépd le a vart! Ha viszket, kenj rá krémet, hűtsd, de ne vakard!

 És ami a legfontosabb. 

Légy türelmes!

Ha van még kérdésed olvashatsz még róla a kezelések leírása és a gyakori kérdések menűpontban. Vagy tedd fel nekem a kérdéseidet bármely elérhetőségemen vagy egy ingyenes konzultáció keretén belül.